19 лютого Тетяна Миленька, Радник, Керівник практики енергетики презентувала доповідь стосовно майбутнього законодавчого регулювання систем накопичення енергії в Україні

19 лютого Тетяна Миленька, Радник, Керівник практики енергетики презентувала доповідь стосовно майбутнього законодавчого регулювання систем накопичення енергії в Україні.

У своєму виступі Тетяна наголосила на тому, що мета регулювання має бути співзвучною з заявленою у Директиві ЄС про спільні правила для внутрішнього ринку електроенергії 2019/944 (частина т.з. Четвергого енергопакету ЄС), в тому числі: зменшення споживання електроенергії, активна участь споживачів на ринку (прозьюмерів), зменшення рахунків за електроенергію.

Тетяна звернула увагу на необхідність збалансування інтересів усіх учасників ринку та запровадження дійсно ринкових механізмів з дотриманням принципів регулювання, закріплених у зазначеній директиві, в тому числі принципу технологічної нейтральності, відокремлення функцій оператора системи накопичення від ОСП / ОСР (unbundling). Особливу увагу Тетяна звертає на необхідність врегулювання екологічних аспектів, адже наразі запропоновані законопроекти не торкаються таких важливих питань, як, наприклад, питання відповідальності та фінансування виведення з експлуатації (de-commissioning) відпрацьованих систем накопичення.

share link share link share link