Нові «валютні правила»: найголовніше для громадян

Валютне законодавство України зробило черговий крок до лібералізації. Національний банк на підтримку законодавчої ініціативи президента розробив низку положень, які змінюють порядок регулювання деяких валютних операцій.

В результаті валютне законодавство стало більш ліберальним, хоча й залишило за НБУ повноваження щодо встановлення тих чи інших тимчасових обмежень у так званому “ручному режимі”.

Здебільшого нововведення у сфері валютного законодавства зачіпають інтереси бізнесу, однак, окремі положення стосуються і пересічних громадян, які вже сьогодні зможуть відчути зміни.

Передусім, замість 56 нормативно-правових актів, що регулювали діяльність для населення, тепер на офіційній сторінці Національно банку України (від 04 січня 2019 року) опубліковано вісім. Саме вони і становлять нову систему валютного регулювання.

Таке зменшення є безпрецедентним, наслідки чого може відчути безпосередньо кожен українець. Адже за певних умов йому доводиться знайомитися з положеннями законодавства у цій сфері.

Щодо цих восьми нормативно-правових актів, вони дозволяють виділити дві найсуттєвіші зміни:

По-перше, тепер будь-який громадянин України має право переказувати валюту з України на поточні рахунки іноземних компаній, щоб зробити платіж за договором страхування життя, розмістити кошти на власному рахунку за межами України чи в разі інвестування за кордон.

Сума такого переказу чи переказів протягом календарного року не має перевищувати Закрити

Еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті/гривні за офіційним курсом гривні до іноземних валют, встановленим Національним банком на дату здійснення відповідної операції 50 000 євро включно.

Читати далі: