Партнери компанії Hillmont Partners взяли участь у круглому столі

Партнер компанії Hillmont Partners Вадим Галайчук та асоційований партнер Сергій Кальченко взяли участь у круглому столі «Реформа конституційної юрисдикції в Україні: сучасний стан та перспективи».

Захід був організований та проведений 31 жовтня 2016 року у Києві Асоціацією правників України.

У своїх виступах представники компанії висловили надію, що при внесенні змін або прийнятті нової редакції Закону «Про Конституційний Суд України» при розгляді конституційної скарги цей орган буде уповноважений не лише перевірити зміст закону на відповідність Основному Закону держави.

Суд повинен мати компетенцію висловити позицію щодо того, чи відповідає Конституції зміст закону чи його окремих положень, який надається такому закону в результаті правозастосовної практики. Окрім цього, представники Hillmont Partners критично оцінили практику Конституційного Суду України у попередні роки.

Зокрема це стосувалось ситуацій, коли Суд після відкриття провадження у справі за конституційним зверненням та кількамісячного періоду його розгляду, надалі припиняв провадження, начебто, за відсутності підстав для конституційного провадження.

При цьому Конституційний Суд керувався виключно Регламентом – нормативно-правовим актом, який затверджений самим Судом. Натомість ані Конституція, ані Закон «Про Конституційний Суд України» не передбачають відповідних повноважень Суду та підстав для ухвалення таких рішень.

Відтак, на думку представників компанії, з урахуванням започаткованого в Україні інституту конституційної скарги Конституційному Суду варто переглянути окремі положення власного Регламенту.

Більше інформації про круглий стіл можна отримати тут (http://uba.ua/ukr/news/4658/)

share link share link share link