Ukrainian people are becoming as intolerant of injustice as the British

Під час роботи «Українського дому в Давосі» відбулась знакова дискусія на тему «Україна: сприятливий ґрунт для відповідального інвестування?», в якій взяли участь українські та іноземні інвестори, дипломати.

Говорили, зокрема, про позитивний вплив іноземних інвестицій на українську економіку та перспективи їх подальшого залучення. Ідея провести таку зустріч у Давосі належить Сергію Нижному, партнеру юридичної компанії Hillmont Partners і співінвестору проекту БІЗНЕС 100.

Організатором дискусії стала юридична компанія Hillmont Partners, а модератором — партнер компанії Джеймс Харт. Наша розмова з ними — про інвестиційний клімат в Україні та причини того, чому довелось поставити знак питання в назві заходу в Давосі

— Запитання насамперед для Сергія. На тлі розмов про трудову міграцію та складність ведення бізнесу в Україні цікаво, чому працюєте тут, а не, наприклад, у Сінгапурі або Лондоні?

Сергій Нижний: У нас в цьому сенсі унікальна компанія, як для України. Засновниками крім мене є ще двоє партнерів. Джеймс Харт саме з Лондона, він отримав освіту в коледжі Ітон та Лондонській бізнес-школі, та Вадим Галайчук, який навчався та працював в США, проте повернувся до України та працює разом з нами. Я впевнений, що разом ми зможемо досягти більшого та зробити Україну відкритішою в тому числі для іноземного бізнесу.

Скільки б нам не говорили про “зраду”, в нас дійсно привабливий ринок у низці галузей економіки, в тому числі порівняно з європейськими та світовими ринками. Тому в Україну приходять ті інвестори, які прагнуть високої маржі та готові ризикувати. І вони намагаються нівелювати ці ризики, знаходячи місцевих партнерів. Місія Hillmont Partners саме і полягає в тому, щоб бути провідником іноземних інвесторів в Україні — радником, що дасть оптимальні рекомендації та одночасно вбереже від неефективних кроків.

Водночас ми дійсно є свідками глобалізації, невід’ємною частиною якої є трудова міграція. Відбувається перерозподіл трудових ресурсів у регіоні. І якщо говорити в контексті України після отримання “безвізу”, такий перерозподіл — це невід’ємний елемент відкритості країни. Подібне пройшла Польща 10-15 років тому, зараз цей шлях проходимо ми. Сподіваємось, що колись у Польщі будуть об’яви “робота в Україні”. Поки все навпаки, але ми працюємо для того, щоб український ВВП ріс — передовсім завдяки нашим клієнтам, багато з яких є великими платниками податків та роблять вагомий внесок у ВВП.

Read More: